Szkolimy refleksoterapeutów od 1983 r.
MENU

KALENDARZ SZKOLEŃ

AKTUALNOŚCI
09-01-2020
Kurs "Refleksologii stóp III stopnia" odbędzie się w Warszawie w dn. 16.01.-28.03.2020 r.

Zapisy w e-sklepie


09-01-2020
Kurs "Refleksologii stóp I stopnia" odbędzie się w Goczałkowicach Zdrój w dn. 18.01.-22.03.2020 r.; Warszawie w dn. 6.02.-4.04.2020 r.
Zapisy w e-sklepieSONDA
Czy znasz już e-sklep REFLEKSOTERAPEUTA.pl?

Tak
Nie


O nas / na świecie

Centrala na świecie

Międzynarodowa Akademia Refleksologii i Terapii Meridianowej powstała w 1983 r. w Johannesburgu. Jej założycielka - Inge Dougans, urodziła się i zdobyła wykształcenie w Danii. Jej kariera zawodowa w dziedzinie refleksologii rozpoczęła się w kwietniu 1981 r. w Kopenhadze, gdy uzyskała dyplom zawodowego refleksologa. Tego samego roku Dougans wyemigrowała do Republiki Południowej Afryki. Tam otworzyła prywatną klinikę refleksoterapii stóp. W roku 1983 rozpoczęła prowadzenie kursów z zakresu refleksologii, co dało podwaliny do powstania pierwszej na świecie szkoły refleksologii uwzględniającej chińską teorię meridianów.

Pionierskie podejście w łączeniu "poglądów Zachodu" oraz dalekowschodniej teorii meridianów i Pięciu Elementów spowodowało, że szkoła zdobyła sobie wysoką międzynarodową reputację. Szkoła specjalizuje się w kursach refleksologii (reflektorycznego masażu stóp), wykorzystując filozofię medycyny chińskiej. Takie podejście programowe oraz rozkwit refleksoterapii na świecie i ogromne zainteresowanie ludzi metodami terapii komplementarnej przyciąga do szkoły wielu chętnych - przyszłych refleksologów.

Inge Dougans -  refleksolog, autorka licznych książek i światowej sławy wykładowca jest zapraszana do prowadzenia wykładów w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Afryce. W 1991 roku była honorowym prelegentem II Kongresu Międzynarodowej Rady Refleksologów w Virginia Beach (USA). W 1993 roku została zaproszona do poprowadzenia wykładu na jubileuszowej uroczystości 10-lecia Holenderskiego Towarzystwa Refleksologii. Prowadziła cykle wykładów w Towarzystwie Refleksologii Wielkiej Brytanii. Była mówcą podczas III Światowego Kongresu Akupunktury i Medycyny Naturalnej w Kanadzie. W 1994 roku wystąpiła na Narodowym Kongresie Refleksologów w Australii i w Nowej Zelandii. Prowadziła wykłady na IV Europejskiej Konferencji Refleksologii w Danii w 2000 roku.
Inge Dougans dziewięciokrotnie gościła w Polsce. Po raz pierwszy w 2000 r. wspomagając otwarcie naszej szkoły w Warszawie. Następnie w 2003 r. prezentowała System Refleksoterapeutyczny "Vacuflex" na Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi oraz prowadziła wykłady dla polskich refleksologów w Warszawie. Trzy lata później (2006 r.) przybyła do Warszawy w związku z wydaniem w języku polskim swojej najnowszej książki pt. "Refleksologia - 5 elementów i 12 meridianów". W październiku 2008 odbyło się w nowej siedzibie Akademiii Refleksologii szkolenie doszkalające dla praktykujących refleksologów - "Zastosowanie wiedzy o meridianach i 5 elementach w praktyce refleksologicznej". W 2011 poprowadziła dwa seminaria na temat niepłodności i systemu Vacuflex. W lutym 2012 r. z okazji 10-lecia istnienia oddziału IARAMT w Polsce odbył się I Ogólnopolski Kongres Refleksologiczny, podczas którego Inge Dougans poprowadziła wykład na temat: "Nowotwory u kobiet - rak piersi, jajnika i macicy i ich związek z meridianami". W 2014 r. Inge Dougans podzieliła się swoją wiedzą na temat "Wpływu faz księżyca na organizm ludzki". W tym samym roku przybyła do Polski, aby rozpocząć cykl warsztatów "W centrum uwagi". Pierwsze warsztaty dotyczyły układu oddechowego. W 2015 r. Inge Dougans przybyła kolejny raz do Polski, aby poprowadzić kolejne warsztaty z cyklu "W centrum uwagi", tym razem Inge Dougans poprowadziła warsztaty "W centrum uwagi - jelito grube". Warsztaty te okazały się bardzo wartościowe, w związku z czym nasza społeczność refleksologów czeka już na kolejną wizytę naszej "mistrzyni refleksologii" w Polsce. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu zagości w murach Akademii przekazując nam swoją wiedzę i doświadczenie.
Inge Dougans do dziś kontynuuje nauczanie refleksologii na całym świecie według swojej unikatowej metody. Obecnie The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy (IARAMT) jest rozpoznawalna na całym świecie.

Akademia Refleksologii w Johanesburgu jest prywatną placówką oświatową ze statusem wyższej szkoły zawodowej, w której studenci objęci są 2-letnim programem nauczania. Szkoła posiada 5 oddziałów w RPA oraz swoje filie na świecie.
Funkcję dyrektora generalnego placówki od jej początku pełni Inge Dougans. Dyrektorzy oddziałów IARAMT i ich wykładowcy są wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi terapeutami. Prowadzą oni profesjonalne kursy o standardzie międzynarodowym. Oddział Główny IARAMT w RPA posiada akredytacje Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa ZdrowiaTowarzystwa Refleksologii Republiki Południowej Afryki (The South African Reflexology Society) i honorowana jest przez The South African Quality Authority (SAQA).
Polski Odział szkoły należy do czołówki spośród wszystkich międzynarodowych ośrodków IARAMT (wg Rady Szkoleniowej Akademii w Johanesburgu). 
© 2002-2019 IARAMT Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone