Szkolimy refleksoterapeutów od 1983 r.
MENU

KALENDARZ SZKOLEŃ

AKTUALNOŚCI
03-07-2017
Kurs "Refleksologia stóp 1 st." odbędzie się w Tychach 23-24.09.; 14-15.10.; 28-29.10. i 18-19.11.2017 r.; we Wrocławiu 30.09.-01.10.; 21-22.10.; 25-26.11. i 09-10.12.2017 r.; w Warszawie 06-08.10.; 20.-22.10. i 17-19.11.2017 r.
Zapisy na stronie.


03-07-2017
Kurs "Refleksologia stóp 2 st."-"Chiropraktyka stóp" odbędzie się w Warszawie w terminie 09-10.12.2017 r.
Zapisy na stronieSONDA
Ruszył nabór na kolejny semestr kursów refleksologii stóp. Gdzie rozpoczniesz swoją przygodę z refleksologią?

W O/Głównym w W-wie
W O/Regionalnym w Tychach
W O/Regionalnym we Wrocławiu


Produkty / System Vacuflex

System Refleksoterapeutyczny VACUFLEX

Rozwój technologiczny znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach współczesnej medycyny. Fakt ten możemy również odnotować w rozwoju refleksologii. Przykładem jest nowatorski system refleksoterapii o nazwie "Vacuflex". Wykorzystuje on zdobycze techniki, nie tracąc przy tym więzi z pacjentem, fundamentalnego elementu każdego rodzaju terapii. System ten zwiększa możliwości samoleczenia organizmu przez kombinację w ramach jednego zabiegu dwóch niezwykle skutecznych terapii naturalnych - refleksoterapii stóp i akupunktury. Pierwowzór systemu Vacuflex został wynaleziony w Danii na początku lat 60-tych. Potem został rozwinięty i udoskonalony przez Inge Dougans.
 
Celem zabiegu z użyciem urządzenia Vacuflex jest przywrócenie równowagi fizjologicznej organizmu poprzez wzmożenie naturalnych mechanizmów detoksykacji (odtruwania). W efekcie zabieg pozwala terapeucie na szybkie zdiagnozowanie zablokowań receptorów stóp i meridianów, a pacjentowi na szybkie i skuteczne leczenie.   Zabieg w systemie Vacuflex składa się z dwóch części: podciśnieniowej terapii za pomocą specjalnych butów oraz bańkoterapii za pomocą silikonowych przyssawek umieszczanych na akupunktach kończyn górnych i dolnych. Na stopy zakładane są specjalnie skonstruowane filcowe buty z higienicznym wkładem. Dozują one stałe i precyzyjnie kontrolowane ciśnienie wokół stóp. Taki sposób oddziaływania jest szczególnie dobrze akceptowany przez osoby mające niski próg bólowy lub bardzo czułe na ucisk na receptory stóp, związane z zaburzeniami organizmu. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać silny ucisk lub kłucie niektórych receptorów, w przeciwieństwie do ostrego bólu tych miejsc podczas zabiegu manualnego. Uczucie w butach jest takie, jakby ktoś ściskał nasze stopy. Ten etap zabiegu trwa tylko 5 minut. Zabieg ręczny koncentruje się na określonych receptorach stóp w krótkim czasie. Może też powodować kurcze mięśni podczas ich stymulacji. Zabieg Vacuflex jest zarówno wygodny i relaksujący, ponieważ przez cały czas jego trwania stymulowany jest splot słoneczny. Nie dochodzi do bolesnych skurczów mięśni. Dlatego też jest to szczególnie wartościowy zabieg dla dzieci i osób starszych.
 
Ciśnienie wywierane na stopy odruchowo oddziaływuje na narządy wewnętrzne i przynosi odprężenie. Naczynia krwionośne rozszerzają się, poprawia się ukrwienie tkanek, a co za tym idzie następuje optymalne zaopatrzenie komórek w tlen i substancje odżywcze. Organizm ma ułatwione zadanie usuwania toksyn i metabolitów.
 
Godną uwagi cechą urządzenia jest powstawanie barwnych zmian na stopach, które utrzymują się przez około 15-30 sekund po zdjęciu butów. Powodem tego jest ciśnienie działające na zablokowane receptory. Efekt ten wykorzystywany jest przez refleksologa do odczytania i interpretacji zmian na stopach. W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby pojawić się może kolor niebieski, czerwony, żółty i biały. Ich rozkład zmienia się z zabiegu na zabieg, wraz z postępami terapii.
 
Druga część zabiegu polega na stymulacji punktów akupunktury leżących wzdłuż meridianów na kończynach górnych i dolnych. W tym celu używa się silikonowych nakładek, obsługiwanych przez to samo urządzenie próżniowe co buty. Główny cel tego etapu zabiegu polega na uaktywnieniu energii w meridianach, a przez to podniesienie poziomu witalności pacjenta.
 
Długi okres stosowania systemu Vacuflex oraz jego efekty pokazują, że jest on bardzo skuteczną formą terapii. Przynosi ulgę w wielu schorzeniach, między innymi takich jak: choroby kręgosłupa i stawów obwodowych, urazy sportowe, migreny, nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, udary mózgu, niedowłady, choroby układu pokarmowego, stany permanentnego zmęczenia, stresy, depresje, bezsenność, nadpobudliwość u dzieci, alergie, łuszczyca, astma, infekcje, uzależnienia, zaburzenia menstruacyjne, spadek potencji, bezpłodność.
 
Zabiegi w systemie Vacuflex powinny być wykonywane conajmniej raz w tygodniu. W urazach (skręceniach) stawu skokowego częstotliwość wykonywania zabiegów to raz, a nawet dwa razy dziennie przez okres 3 - 7 dni. Jest to terapia łagodna i przyjemna dla pacjenta. Przynosi często zaskakująco dobre efekty, szczególnie u osób wrażliwych na tego rodzaju bodźce lecznicze.


O nas  |  Szkolenia  |  Teoria  |  Produkty  |  Refleksolodzy  |  Kronika  |  Galeria  |  Linki  |  e-sklep  |  Kontakt

© 2002-2012 IARAMT Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone