Szkolimy refleksoterapeutów od 1983 r.
MENU

KALENDARZ SZKOLEŃ

AKTUALNOŚCI
30-08-2019
Kurs "Integracyjna terapia blizn" odbędzie się w Warszawie w dn. 20-21.09.2019 r.
Zapisy na stronie


30-08-2019
Kurs "Refleksologii twarzy i głowy" odbędzie się w Warszawie w dn. 26.09.-19.10.2019 r.
Zapisy na stronie

08-08-2019
Kurs "Refleksologii stóp I stopnia" odbędzie się w Warszawie w dn. 3.10.-16.11.2019 r.; we Wrocławiu w dn. 26.10.-8.12.2019 r.
Zapisy na stronie

SONDA
Organizujemy kolejne szkolenia po wakacjach. Zapraszamy i Ciebie! Do którego kursu dołączysz? :-)

kurs refleksologii stóp
kurs refleksologii twarzy i głowy
kurs Integracyjna terapia blizn


O nas / w Polsce

IARAMT w Polsce

The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy jest jedynym przedstawicielem IARAMT w Polsce. Oddział Główny szkoły znajduje się w Warszawie. Wyłącznym licencjonowanym przedstawicielem Inge Dougans i jej autorskiego programu nauczania refleksologii w Polsce jest Dariusz Ruder - dyrektor polskiego oddziału IARAMT.

Prace przygotowawcze nad utworzeniem szkoły w Polsce trwały od 1998 roku. Oficjalnie IARAMT Poland (tak brzmi skrócona nazwa szkoły) została założona w Warszawie 2 lutego 2002 roku. Szkoła jest zarejestrowana w odpowiednich urzędach i władzach oświatowych Rzeczpospolitej Polski. Należą do nich:
  • wpis do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Powiatu Warszawskiego
  • rejestr w Biurze Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy
  • rejestr i nadzór Mazowieckiego Kuratorium Oświaty
  • uprawnienia do wydawania dyplomu na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej
  • wpis do Ewidencji Urzędu Prezydenta M. St. Warszawy
  • rejestr w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie
Dyrektorem szkoły jest Dariusz Ruder, absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Warszawie (1991). Posiada tytuł mgr rehabilitacji i dyplomowanego refleksologa. Ukończył szereg szkoleń w zakresie fizjoterapii, masażu, akupresury i refleksoterapii chińskiej. Jest absolwentem The International School of Reflexology and Meridian Therapy w Johannesburgu (jako jedyny Polak), gdzie studiował refleksoterapię pod okiem twórcy metody, Inge Dougans. Uzyskał tam dwa dyplomy: refleksologa i specjalisty terapii meridianowej. Dariusz Ruder posiada tytuł międzynarodowego wykładowcy refleksologii oraz uprawnienia do prowadzenia szkoleń w tym zakresie w Polsce i za granicą. W dotychczasowej karierze zawodowej praktykował refleksologię w Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Emiratach Arabskich i Chinach. Obecnie jako terapeuta prowadzi prywatną praktykę - Gabinet Refleksoterapii w Warszawie. Jest też trenerem i terapeutą II° metody Tachionoterapii.
Dariusz Ruder jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu Shu "Nan-Bei". Uprawiał taijiquan (tai chi chuan) w szkole mistrza Zhang Fengjuna, w Akademii Chen Taijiquan Marka Balińskiego oraz Wing Tsun Kuen u Sifu Marka Mikulskiego. Jego hobby to holistyczne podejscie do... wszystkiego.
 
Dyplomy:
 

 

 

 
© 2002-2019 IARAMT Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone