22. URODZINY AKADEMII REFLEKSOLOGII

Dziś, w dniu 2 lutego 2024 roku, Europejska Akademia Refleksologii (EAR) obchodzi swoje 22. urodziny. To wyjątkowy moment, aby spojrzeć wstecz i podzielić się z Wami, naszą drogą przez liczby i historię, która nas ukształtowała.

Nasza misja w liczbach

Od założenia w 2002 roku, nasza Akademia wyróżnia się nie tylko pasją do refleksologii, ale także imponującymi osiągnięciami. Do końca 2023 roku przeprowadziliśmy:

• 143 kursy podstawowe refleksologii stóp - 1276 ich absolwentów, 
• 83 kursy zaawansowane refleksologii stóp wg metody Ingi Dougans - 1166 absolwentów,
• 80 kursów chiropraktyki stawów stóp - 674 absolwentów,
• 59 kursów refleksologii głowy wg metody Dariusza Ruder - 618 absolwentów,
• 7 kursów refleksologii rąk wg koncepcji D. Ruder (od 2022 r.) - 33 absolwentów.

Współpraca międzynarodowa

Nasza historia to również historia współpracy z czołowymi przedstawicielami refleksologii i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) z całego świataInge Dougans, założycielka naszej Akademii i twórczyni unikatowej metody refleksologii, to postać niebagatelna w historii światowej refleksologii. Jej podejście, integrujące wiedzę o meridianach z refleksologią, zrewolucjonizowało postrzeganie tej metody na całym świecie.

Również współpraca z dr Martin Faure-Alderson (założycielka pierwszej szkoły refleksologii we Francji - Paryż 1974 r.), Alfredo Esposito Baldassare (założyciel pierwszej szkoły refleksologii we Włoszech) oraz z dr Per'em Bennicke (duński lekarz, uczeń Paula Nogiera - twórca nowoczesnej aurikuloterapii) wniosły do naszych szkoleń unikalną wiedzę i ich doświadczenie, czyniąc nasze kursy ekskluzywnymi szkoleniami specjalistycznymi. W ten sposób nasza Akademia stała się miejscem, gdzie teoria spotyka się z praktyką na najwyższym poziomie.

Nasza obecna siedziba

Mieścimy się na warszawskiej Białołęce, a wszystkich zainteresowanych naszą ofertą szkoleniową zapraszamy do kontaktu mailowego na biuro@refleksoterapia.pl.

Dlaczego refleksoterapia?

Refleksoterapia to nie tylko metoda terapeutyczna, to droga do głębszego zrozumienia zdrowia i well-being'u. W ciągu tych 22 lat wykształciliśmy tysiące specjalistów, którzy każdego dnia zmieniają życie swoich pacjentów na lepsze.

Jeśli zastanawiasz się nad swoim rozwojem zawodowym, refleksoterapia może być tym, czego szukasz. To nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności, ale także sposobność do przyczyniania się do lepszego jutra dla wielu osób.

W tym wyjątkowym dniu pragniemy zasiać w Was, drodzy Czytelnicy, ziarno refleksji. Czy nie warto rozważyć refleksoterapii jako kierunku swojego rozwoju? Zapraszamy do rozpoczęcia tej fascynującej podróży razem z nami. Niech nasze doświadczenie i pasja staną się Twoim przewodnikiem w świecie zdrowia i harmonii.

Refleksoterapia jest nie tylko naszą pasją, ale także misją - przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Zapraszamy Cię do bycia częścią tej niezwykłej historii.

KRS3_certyfikat_wzorpng