O nas

Refleksologii nauczymy każdego


Europejska Akademia Refleksologii (EAR) powstała 2 lutego 2002 roku w Warszawie. Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Ingi Dougans i jej The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy w Polsce.

Specjalizujemy się w nauczaniu refleksoterapii wykorzystującej filozofię Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. To pionierskie podejście do refleksologii i nauczanie łączące zachodnie i dalekowschodnie (TMC) poglądy przyniosły szkole wysoką reputację w Polsce za jej unikatowość oraz przyczyniło się do dużego wzrostu zainteresowania tą komplementarną metodą terapii.

Nauczamy refleksologii także w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie na Wydziale Naturoterapii.

Wykładowcy naszej szkoły są kwalifikowanymi i doświadczonymi terapeutami z wykształceniem medycznym. Szkoła jest zarejestrowana jako Niepubliczna placówka szkoleniowa w urzędach oświatowych RP (Biuro Edukacji m.st. Warszawy, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej). Posiadamy wpis do Rejestru Placówek Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Daje to możliwość refundacji kosztów szkolenia osobom bezrobotnym, biorącym udziału w naszych kursach. Placówka jest pozytywnie oceniana za wysoki i profesjonalny poziom nauczania.

Nasza oferta szkoleniowa z zakresu refleksologii jest dzisiaj już bardzo szeroka. Przede wszystkim szkolimy refleksologów stóp według metody Ingi Dougans, światowej sławy refleksoterapeutki z Danii, mieszkającej i pracującej na stałe w RPA. Oprócz tego prowadzimy szkolenia refleksologiczne według holistycznej koncepcji RuderReflexologySystem® z zakresu refleksologii głowy i twarzy, chiropraktyki stóp oraz... najmłodszego „dziecka” naszej Akademii - kursy refleksologii rąk.

Oprócz zawodowych kursów refleksologii organizujemy również seminaria i warsztaty z zakresu medytacji i tachionoterapii.

Odkryj niezwykły świat refleksologii z nami. Dołącz do nas i przekonaj się, jak niezwykłe i skuteczne może być połączenie refleksologii z Tradycyjną Medycyną Chińską. Z Europejską Akademią Refleksologii otworzysz drzwi do fascynującego świata terapii naturalnych, zdobywając unikatową wiedzę i umiejętności.

Z nami przekształcisz swoje życie zawodowe i osobiste na zawsze!

Nasza misja

✓ Promowanie zdrowego stylu życia i edukacja społeczeństwa w duchu świadomej profilaktyki

✓ Wspieranie refleksologii jako niezawodnej metody w profilaktyce, ochronie zdrowia i terapii komplementarnej

✓ Propagowanie nowatorskiego zawodu refleksologa, oficjalnie uznawanego w Polsce (Dz.U. Nr 265 z 2004 roku)

✓ Wyedukowanie wysoce kompetentnych i profesjonalnych refleksoterapeutów, zdolnych do przynoszenia ulgi i poprawy jakości życia pacjentów

✓ Umacnianie pozycji EAR jako lidera edukacji w dziedzinie refleksologii w Polsce i otwieranie drzwi do sukcesu zawodowego

Razem z Europejską Akademią Refleksologii odkryj siłę refleksologii i zainwestuj w swoją przyszłość oraz zdrowie innych.

Bądź częścią zmiany na lepsze!

" Zdrowie to podstawa, więc zacznij od stóp.
Następnie pracuj na pozostałych mikrosystemach człowieka - twarzy, uszach i dłoniach... wszystko po to, by odzyskać

zdrowie i harmonię ciała, umysłu i ducha - Twojego CUD-u. "