O nas

Refleksologii nauczymy każdego


Europejska Akademia Refleksologii (EAR) powstała 2 lutego 2002 roku w Warszawie. Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Ingi Dougans i jej The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy w Polsce.

Specjalizujemy się w nauczaniu refleksoterapii wykorzystującej filozofię Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. To pionierskie podejście do refleksologii i nauczanie łączące zachodnie i dalekowschodnie (TMC) poglądy przyniosły szkole wysoką reputację w Polsce za jej unikatowość oraz przyczyniło się do dużego wzrostu zainteresowania tą komplementarną metodą terapii.

Nauczamy refleksologii także w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie na Wydziale Naturoterapii.

Wykładowcy naszej szkoły są kwalifikowanymi i doświadczonymi terapeutami z wykształceniem medycznym. Szkoła jest zarejestrowana jako Niepubliczna placówka szkoleniowa w urzędach oświatowych RP (Biuro Edukacji m.st. Warszawy, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej). Posiadamy wpis do Rejestru Placówek Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Daje to możliwość refundacji kosztów szkolenia osobom bezrobotnym, biorącym udziału w naszych kursach. Placówka jest pozytywnie oceniana za wysoki i profesjonalny poziom nauczania.

Nasza oferta szkoleniowa z zakresu refleksologii jest dzisiaj już bardzo szeroka. Przede wszystkim szkolimy refleksologów stóp według metody Ingi Dougans, światowej sławy refleksoterapeutki z Danii, mieszkającej i pracującej na stałe w RPA. Oprócz tego prowadzimy szkolenia refleksologiczne według holistycznej koncepcji RuderReflexologySystem® z zakresu refleksologii głowy i twarzy, chiropraktyki stóp oraz... najmłodszego „dziecka” naszej Akademii - kursy refleksologii rąk.

Oprócz zawodowych kursów refleksologii organizujemy również seminaria i warsztaty z zakresu medytacji i tachionoterapii.

Zapewniamy Państwu wysoką jakość naszych programów szkoleniowych.

Nasza misja

√  Promocja zdrowego stylu życia poprzez działalność edukacyjną społeczeństwa
√  Rozpowszechnianie refleksologii jako metody profilaktyki i ochrony zdrowia oraz jako formy terapii
√  Promowanie nowego w Polsce zawodu refleksologa (Dz.U. Nr 265 z 2004 roku)
√  Kształcenie wysoko kwalifikowanych refleksoterapeutów
√  Utrzymanie roli wiodącego w Polsce ośrodka dydaktycznego w zakresie refleksologii :-)

" Zdrowie to podstawa, więc zacznij od stóp.
Następnie pracuj na pozostałych mikrosystemach człowieka - twarzy, uszach i dłoniach... wszystko po to, by odzyskać

zdrowie i harmonię ciała, umysłu i ducha - Twojego CUD-u. "