INTEGRACYJNA TERAPIA BLIZN

W dzisiejszym świecie, gdzie liczba urazów, operacji oraz innych interwencji medycznych stale rośnie, coraz ważniejszym staje się właściwa terapia blizn. Metoda Integracyjnej Terapii Blizn może być kluczowym uzupełnieniem warsztatu pracy każdego fizjoterapeuty, masażysty czy refleksologa. Refleksolodzy, pracując z pacjentami, mogą spotkać się z bliznami występującymi w okolicach stóp, rąk, głowy i twarzy. Właśnie dlatego warto poznać tę nowoczesną metodę i wdrożyć ją w swojej praktyce zawodowej.

Integracyjna Terapia Blizn to holistyczne podejście do leczenia blizn, które uwzględnia nie tylko ich aspekty fizyczne, ale także psychiczne, energetyczne i wegetatywne. Celem tej terapii jest zrozumienie związków między różnymi układami, tkankami oraz częściami ciała, które mogą wpływać na pojawianie się dolegliwości niekoniecznie w miejscach, gdzie blizny się znajdują. Właśnie dzięki temu podejściu, terapia blizn może być skuteczna i przynosić trwałe efekty.

W Integracyjnej Terapii Blizn terapeuta uczy się, jak diagnozować i leczyć blizny na różnych poziomach: lokalnym, energetycznym, wegetatywnym czy psycho-emocjonalnym. Dzięki temu, terapeuta jest w stanie zastosować indywidualne i dostosowane do potrzeb pacjenta metody leczenia. Nauczenie się tej metody pozwala na bardziej efektywną terapię i redukcję uciążliwych objawów, co jest niezwykle istotne dla pacjentów zmagających się z problemami wywołanymi przez blizny.

Szkolenie z Integracyjnej Terapii Blizn obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Uczestnicy poznają najnowsze techniki terapeutyczne oraz uczą się, jak przeprowadzać wywiad z pacjentami, ustalać plany terapii i prowadzić dokumentację. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą przygotowani do rozpoznawania i leczenia różnych rodzajów blizn, a ich praktyka zawodowa zyska na wartości.

Jeżeli jesteś fizjoterapeutą, masażystą lub refleksologiem, z pewnością zainteresuje Cię możliwość opanowania nowoczesnej metody Integracyjnej Terapii Blizn. Zachęcamy do udziału w kursie organizowanym przez Europejską Akademię Refleksologii w dniach 13-14 maja 2023 roku w Warszawie. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy z zakresu tej innowacyjnej terapii oraz poszerzenia swoich umiejętności zawodowych. Wprowadzenie metody Integracyjnej Terapii Blizn do swojej praktyki może przynieść korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim pacjentom, pomagając im w skuteczniejszym radzeniu sobie z problemami związanymi z bliznami.

Prowadząca to szkolenie - Dorota Rajchert, przedstawi na nim zarówno zarys ogólny problemu - zdrowie pacjenta z blizną w pojęciu holistycznym i rolę rehabilitacji, jak i bardziej szczegółowo - poziomy/warstwy pracy z blizną. Będzie też mowa o tzw. protokole bezpieczeństwa (dla siebie i pacjenta), praca manualna i narzędziowa ale i techniki „rozbrajania” napięcia tkankowego w rozumieniu szlaków odruchowych, co powinno słuchacza kursu najbardziej zainteresować.

Pamiętaj, że jako terapeuta masz wpływ na jakość życia swoich pacjentów. Dlatego warto ciągle się rozwijać i poznawać nowe metody pracy, aby móc lepiej służyć swoim pacjentom i przyczyniać się do ich szybszego powrotu do zdrowia. Integracyjna Terapia Blizn może być jednym z takich narzędzi, które pozwolą Ci osiągnąć te cele. Nie zwlekaj z zapisami, liczba miejsc jest ograniczona, a szkolenie zbiera bardzo pozytywne opinie.

Zarejestruj się już dziś i odkryj, jak Integracyjna Terapia Blizn może wzbogacić Twoją praktykę zawodową i poprawić komfort życia Twoich pacjentów!

>> Link do rezerwacji miejsca na kursie <<