MANIFEST REFLEKSOLOGICZNY

Szanowni Przyszli Posłowie i Senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej,

Drodzy Obywatele,

Jutro stajemy przed wyjątkowym wyborem, który wyznaczy kierunek naszej Ojczyzny na nadchodzące lata. Pragnę zwrócić Waszą uwagę na dziedzinę, która, choć często niedoceniana, ma ogromny potencjał dla poprawy zdrowia i jakości życia Polaków – mówię tutaj o refleksoterapii.

Jako dyrektor Europejskiej Akademii Refleksologii i oddany propagator tej dyscypliny, z głębi serca wierzę, że czas poświęcić należytą uwagę praktyce, która już dziesiątki lat zmienia życie ludzi na całym świecie. Refleksologia, działająca na zasadzie stymulacji określonych mikrosystemów ludzkiego organizmu na stopach, dłoniach i głowie, wpływa korzystnie na poprawę zdrowia oraz ogólną harmonię ciała i umysłu, stanowi także komplementarny element wsparcia dla tradycyjnej medycyny.

Poniżej przedstawiam kilka kluczowych punktów, które stanowią fundament naszego Manifestu Refleksologicznego:

1. Uznanie i legalizacja praktyki refleksologii
Przyznajmy refleksologii miejsce, jakie jej przysługuje, uznając ją za zawód medyczny, który pomaga ludziom odzyskiwać utracone zdrowie, sprzyja w łagodzeniu bólu, stresu i wielu innych dolegliwości.

2. Edukacja i szkolenie
Inwestujmy w edukację refleksologów, by zapewnić najwyższe standardy praktyk i obsługi pacjenta. To nie tylko służy bezpośrednio obywatelom, ale również wzmacnia renomę samego zawodu.

3. Dostępność i integracja
Włączmy refleksologię do oferty publicznej służby zdrowia, by była dostępna dla jak najszerszego kręgu obywateli, niezależnie od ich statusu materialnego.

4. Badania i rozwój
Wspierajmy i finansujmy badania nad skutecznością refleksologii, abyśmy mogli naukowo potwierdzić jej korzyści i optymalizować techniki stosowane w praktyce.

5. Współpraca międzydyscyplinarna
Zbudujmy mosty pomiędzy refleksologią a innymi dziedzinami medycyny, tak aby pacjenci mieli dostęp do kompleksowej opieki, a terapeuci różnych specjalizacji mogli ze sobą efektywnie współpracować.

6. Podniesienie świadomości społecznej
Edukujmy społeczeństwo na temat korzyści płynących z refleksologii oraz o tym, jak ta praktyka może wspomóc proces leczenia i zwiększyć komfort życia.

Drodzy Kandydaci do Parlamentu RP,

W obliczu nadchodzących wyborów apeluję z serca i przekonania: uczyńcie refleksologię dostępną, uznawaną i szanowaną metodą ochrony zdrowia ludzkiego w granicach naszej Ojczyzny. To inwestycja, która przyniesie obfite owoce w postaci zdrowszych, szczęśliwszych obywateli i silniejszej narodowej służby zdrowia.

Niech rozwój i uznanie refleksologii będzie świadectwem naszej troski o zdrowie i dobrobyt każdego Polaka!

Z głębokim szacunkiem i nadzieją na konstruktywną zmianę,

Dariusz Ruder
Dyrektor Europejskiej Akademii Refleksologii w Warszawie

Blue_PL-ikonypng