System szkolenia w EAR

Doświadczeni nauczyciele, którym możesz zaufać

Edukacja w dobrych rękach


Europejska Akademia Refleksologii jest miejscem, gdzie profesjonalna edukacja spotyka się z pasją do refleksologii. Oferujemy kursy łączące najlepsze z obu światów: koncepcję Ingi Dougans w refleksologii stóp oraz metodę Dariusza Ruder w refleksologii rąk, twarzy i głowy. RuderReflexologySystem® to autorski system edukacyjno-leczniczy stworzony przez założyciela i dyrektora EAR.

Nasze unikatowe programy nauczania łączą refleksologię współczesną z założeniami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. To połączenie sprawia, że terapia refleksologiczna staje się potężnym narzędziem w rękach wykwalifikowanego terapeuty-refleksologa.

Zaangażowanie i dbałość o każdego uczestnika kursu to nasz priorytet. Gwarantujemy zdobycie praktycznej wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do profesjonalnej pracy jako kompetentny i wysoko kwalifikowany refleksolog. Nasze szkolenia obejmują zarówno teorię, jak i praktykę, prowadzone zgodnie z materiałami dydaktycznymi Akademii, które słuchacze otrzymują od nas nieodpłatnie.

Wierzymy, że komunikacja z klientem jest kluczowa dla efektywności terapii refleksologicznej. Dlatego uczestnicy naszych szkoleń zdobywają wiedzę praktyczną na temat przeprowadzania wywiadu chorobowego, rejestrowania kart pacjentów oraz monitorowania efektów terapii.

W Europejskiej Akademii Refleksologii troszczymy się o każdego uczestnika od momentu rejestracji na kurs aż po ostatni dzień zajęć i ewentualny egzamin. Doświadcz wsparcia na każdym etapie swojej edukacji i wejdź w fascynujący świat refleksologii z pewnością siebie i wiedzą, że jesteś w dobrych rękach.

System szkolenia

Wiemy, jak istotne jest zaufanie do osób, którym powierzacie Państwo swoje zdrowie i rozwój kariery zawodowej w tej dziedzinie. W naszej pracy wykorzystujemy wiele lat doświadczeń, aby zapewnić Wam najwyższy standard nauczania.

Oferujemy dwie formy zajęć w ramach naszych szkoleń:

  • stacjonarne (zajęcia praktyczne w Akademii w Warszawie lub filii szkoły),
  • webinary (teoria na platformie ClickMeeting - kursant nie musi instalować żadnego programu lub aplikacji, a łączy się z nami poprzez podany link).
Więcej informacji na temat tych dwóch form nauki znajdą Państwo w opisach poszczególnych kursów. Można też skontaktować się z nami telefonicznie (501252123 lub 517617046). Chętnie wyjaśnimy wszelkie kwestie z tym związane. 

Kursy tematyczne

Są to krótkie modułowe szkolenia (zazwyczaj jedno lub dwudniowe) obejmujące swym programem określoną tematykę w ramach szerszego szkolenia (np. zawodowego kursu refleksologii stóp). Przykłady kursów modułowych:

  • teoria refleksologii stóp,
  • mapa refleksologiczna stóp (lub rąk, twarzy),
  • podstawy medycyny chińskiej i topografia meridianów narządowych,
  • praktyka zabiegu refleksologicznego (twarzy, rąk, stóp),
  • refleksoterapia niepłodności,
  • tachionoterapia.
Informacje szczegółowe na temat kursów modułowych - prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

ITS - Indywidualny Tok Szkolenia

Forma zajęć indywidualnych (teoretycznych i praktycznych) z nauczycielem typu "face to face". Niewątpliwą zaletą szkolenia indywidualnego jest fakt, że uwaga nauczyciela jest skupiona na jednym słuchaczu oraz terminy spotkań uzgadniane są wyłącznie pod jego kątem. Więcej informacji - tutaj.


"Uczenie innych jest darem serca"