System szkolenia w EAR

Doświadczeni nauczyciele, którym możesz zaufać

Edukacja w dobrych rękach


Akademia naucza refleksologii stóp według koncepcji Ingi Dougans oraz refleksologii rąk, twarzy i głowy według metody Dariusza Ruder (założyciela i dyrektora European Academy of Reflexology w Warszawie) i stworzonego przez niego systemu edukacyjno-leczniczego, zwanego RuderReflexologySystem®.

Obydwie metody są połączeniem refleksologii współczesnej z założeniami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Dzięki takiemu unikatowemu połączeniu oferowane przez nas programy nauczania refleksologii są skutecznym narzędziem leczniczym w rękach kompetentnego terapeuty-refleksologa.

Szkolenia prowadzone w naszej placówce zostały opracowane tak, aby ich słuchacze zdobywali niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne do późniejszej profesjonalnej pracy zawodowej jako kompetentni i wysoko kwalifikowani refleksolodzy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne kursów realizowane są według materiałów nauczania Akademii, zawartych w podręcznikach i skryptach, które słuchacz otrzymuje nieodpłatnie. Zapoznajemy w nich uczestników szkoleń z wiedzą na temat refleksologii jako metody leczniczej i relaksacyjnej.
Interakcje i komunikacja z klientem są nieodzownym elementem terapii refleksologicznej. W związku z tym nasi słuchacze zostają wyposażeni w niezbędną wiedzę praktyczną na temat prowadzenia wywiadu chorobowego z pacjentem, rejestrowania karty klienta i monitorowania wdrożonej terapii refleksologicznej.
U nas każdy słuchacz szkolenia czuje się zaopiekowany podczas całego procesu dydaktycznego - od momentu rejestracji na kurs, aż do ostatniego dnia zajęć i/lub egzaminu. Nie każde szkolenie kończy się egzaminem. :-)

System szkolenia

Wiemy, jak istotne jest zaufanie do osób, którym powierzacie Państwo swoje zdrowie i rozwój kariery zawodowej w tej dziedzinie. W naszej pracy wykorzystujemy wiele lat doświadczeń, aby zapewnić Wam najwyższy standard nauczania.

Oferujemy dwie formy zajęć w ramach naszych szkoleń:

  • stacjonarne (zajęcia praktyczne w Akademii w Warszawie lub filii szkoły),
  • webinary (teoria na platformie ClickMeeting - kursant nie musi instalować żadnego programu lub aplikacji, a łączy się z nami poprzez podany link).
Więcej informacji na temat tych dwóch form nauki znajdą Państwo w opisach poszczególnych kursów. Można też skontaktować się z nami telefonicznie (501252123 lub 517617046). Chętnie wyjaśnimy wszelkie kwestie z tym związane. 

Kursy tematyczne

Są to krótkie modułowe szkolenia (zazwyczaj jedno lub dwudniowe) obejmujące swym programem określoną tematykę w ramach szerszego szkolenia (np. zawodowego kursu refleksologii stóp). Przykłady kursów modułowych:

  • teoria refleksologii stóp,
  • mapa refleksologiczna stóp (lub rąk, twarzy),
  • podstawy medycyny chińskiej i topografia meridianów narządowych,
  • praktyka zabiegu refleksologicznego stóp.
Informacje szczegółowe na temat kursów modułowych - prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

ITS - Indywidualny Tok Szkolenia

Forma zajęć indywidualnych (teoretycznych i praktycznych) z nauczycielem typu "face to face". Niewątpliwą zaletą szkolenia indywidualnego jest fakt, że uwaga nauczyciela jest skupiona na jednym słuchaczu oraz terminy spotkań uzgadniane są wyłącznie pod jego kątem. Więcej informacji - tutaj.


"Uczenie innych jest darem serca"